Tento týden jsme v rámci Kajakářské školy zahájili pravidelné tréninky na Vltavě.

Na prvním tréninku se sešla pouze hrstka dlouholetých pravidelných účastníků – inu, voda ještě není úplně teplá. Nicméně ti, kteří si přišli zapádlovat a zatrénovat, byli spokojeni.

Po rozpádlování na „placaté“ vodě a chvíli tréninku na spodní části kanálu Štvanice vedoucí tréninku Václav spravedlivě usoudil, že na úvod sezóny nebude od věci zopakovat základní věci i těm zkušeným. V rychlosti prošel správné sezení (jj, je třeba zapojit i ty po zimě zlenivělé svaly :-)), držení pádla, správné provedení základních záběrů, otáčení, nájezdy…. V druhé probral náklony, (za)hranění, závěsy, správné nájezdy a výjezdy do/z proudu. Po této teoreticko-praktické části jsme vytáhli lodě nad kanál a šli to zopakované/naučené uvést do praxe při sjezdu kanálu. Václav jako první najížděl vracáky a skupina za ním. Někteří se střídavými úspěchy 😉 nicméně nikdo neeskymoval, ba ani hlodavce neulovil… Po sjezdu kanálu se již začalo pomalu stmívat, tak následovala už jen cesta domů.

Pokud i vy se chcete něco přiučit nebo si zatrénovat v partě fajn lidí, máte možnost každé úterý od 17:30. Přihlášky a bližší info na info@kajaky.cz.

 

Zanechat komentář

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.