Recenze kajaku EXO XT 260 od kajakáře nejpovolanějšího – Mr. Wiga.

Půjčil jsem si ho na svezení od Ivany, která si ho vzala na Salzu. Když už jsem nemohl ve svém Jackson FUN s nohama vydržet zkusil jsem si tuhle příjemnou loď.

„Jaká to úleva!“ Sedí se v něm opravdu hezky. Kajak je znatelně užší než všechny ostatní a tedy samozřejmě rychlejší. To, že nemusím tak roztahovat kolena  jako v jiných lodích, jsem vnímal jako příznivé, protože mě nebolelo v tříslech. Nikdy jsem nepomlouval Raptora, ale EXO XT 260 jsem vnímal jako loď daleko osobnější a vůbec jsem si v něm nepřipadal cize, narozdíl od zmiňovaného Raptora. Tam jsem si připadal trochu jako pasažér lodi Vyšehrad. Vypadá to pořád, že mám pifku na Raptora, ale to vůbec není pravda. Pravda je, že Raptora mi půjčil ten den na svezení Kuba a tedy byla to nejbližší možnost srovnání. Mimochodem, EXO je docela lehká lodička. Váží 17 kg, což je mezi kríkovkama vzácné. Navrhl jsem Ivaně ať si vymění ty Jacksoňácký utahovadla zádové opěrky za ráčny (což jsem u svého FUNa udělal), ale nakonec jsem ocenil, jak dobře u Ivaniný lodě fungovaly a v duchu jsem vzal své doporučení zpět.

Taky jsme okukovali Hinterwildalpen bach, který měl dostatek vody a současně některé docela slušné válce. Kuba mě lákal, abychom si ho dali a tak jsem řekl ano. Odmítl jsem to ale absolvovat na svém Funu a volil EXO XT260. Dali jsme si tedy nějakých 38 schůdků od mostu a musím říct, že jsem s tím neměl sebemenší problém. Jenom ten dech už mi trochu chyběl.

Jen pro představu o tom, jaká to postava v EXU seděla,  měřím 178 cm a vážím 80 kg.

Wigo

P1090770

Kajak EXO XT 260 najdete také v našem eshopu. Bližší informace a parametry najdete tamtéž .

Zanechat komentář

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.