LiguidLogic Remix 69_02Remixe jsem měl půjčeného na svůj první výlet do Oetztálu. Měl jsem trošku obavy, jak se bude chovat a jestli nebude problém s těžší vodou na lodi, kterou neznám. Ale jelikož od jara testuji a vybírám novou, jsem na přesedání celkem zvyklý. Na Remixu stačilo jen přestavit zrcadlo a posadit se do standardně komfortního LiquidLogic křesla. Jen bych uvítal o něco vyšší oporu zad, což bych si ale na vlastní lodi doupravil.

Na Remixu mě hodně zajímalo kulaté dno bez hran. Ze začátku, rozjezd na spodním Oetzu, širší tok s peřejkami. Lehké vyděšení, jak se loď kolébá, ale rychle jsem si zvyknul, perfektně projížděla kolem kamenů a nájezdy i výjezdy byly snadné, příjemně točivá a ovladatelná loďka. Jen trošku jiný druh stability, žádné ploché dno, ani hranka, jen se na vodě natočila a držela stopu kam bylo třeba. Ale hranici náklonu jezdec pozná. Důležitá ale byla předozadní rovnováha, pak poslouchala, jak měla. Ve 2 těžších místech jsem se neuhlídal, zaklonil a šup, už jsem byl ve svíci. Ale Remix akorát vystřelil vpřed, bez záludností. Zkoušel jsem si ve vracáku eskymovat a také bez problému.

Rozhodně je to jeden z favoritů, o něco nižší objem, než creekovky, ale o to hravější a poslušná loď, na lehkou i těžší vodu. Pokud někomu nebude vyloženě vadit kolébání na kulatém dně, určitě doporučuji zařadit do výběru. A jedno veliké plus na závěr – Remix je velmi lehký oproti ostatním zkoušeným lodím 🙂

Radek

Kajak LiquidLogic Remix 69 najdete v našem obchodě.
Kajaky LiquidLogic Remix máme i ve velikosti 59 nebo 79. Svoji velikost si tedy vybere opravdu každý.
Velikost 47 na objednávku.

Technické specifikace LiquidLogic Remix 69:

Délka: 2670mm
Šířka: 660mm
Hmotnost: 19kg
Hmotnost pádlera: 59-109kg
Límec: 860x510mm
Výtlak: 261 litrů

 

Zanechat komentář

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.