Mr. Wigo na Salze usoudil, že změna je život a je potřeba vyzkoušet i jiný kajak než oblíbený Jackson FUN. Volba padla na EXO XT 260.

Půjčil jsem si ho na svezení od Ivany, která si ho vzala na Salzu. Když už jsem nemohl ve svém Jackson FUN s nohama vydržet, zkusil jsem si tuhle příjemnou loď. „Jaká to úleva“ Sedí se v něm opravdu hezky. Kajak je znatelně uzší než všechny ostatní a tedy samozřejmě rychlejší. To, že nemusím tak roztahovat kolena jako v jiných lodích, jsem vnímal jako příznivé, protože mě nebolelo v tříslech. Nikdy jsem nepomlouval Raptora, ale EXO XT 260 jsem vnímal jako loď daleko osobnější a vůbec jsem si v něm nepřipadal cize, na rozdíl od zmiňovaného Raptora. Tam jsem si připadal trochu jako pasažér lodi Vyšehrad. Vypadá to pořád, že mám pifku na Raptora, ale to vůbec není pravda. Pravda je, že Raptora mi půjčil ten den na svezení Kuba a tedy byla to nejbližší možnost srovnání. Mimochodem, EXO je docela lehká lodička. Váží 17 kg, což je mezi kríkovkama vzácné. Navrhl jsem Ivaně, ať si vymění ty Jacksoňácký utahovadla zádové opěrky za ráčny (což jsem u svého FUNa udělal), ale nakonec jsem ocenil, jak dobře u Ivaniný lodě fungovaly a v duchu jsem vzal své doporučení zpět.

Taky jsme okukovali Hinterwildalpen Bach, který měl dostatek vody a současně některé docela slušné válce. Kuba mě lákal, abychom si ho dali a tak jsem řekl ano. Odmítl jsem to ale absolvovat na svém Funu a volil EXO XT 260. Dali jsme si tedy nějakých 38 schůdků od mostu a musím říct, že jsem s tím neměl sebemenší problém. Jenom ten dech už mi trochu chyběl.

Jen pro představu o tom, jaká to postava v EXU seděla: měřím 178 cm a vážím 80 kg.

Mr. Wigo a EXO XT 260

Mr. Wigo a EXO XT 260 na Salze

Wigo

Stejný kajak se na doporučení Mr. Wiga rozhodl otestovat i další rider Roman. Testoval na Soče.

EXO XT 260 je skvělý kajak, nezáludný a velmi rychlý. Těsně před Napoleonovým mostem jsem to v poslední peřeji rozpádloval tak že jsem druhou vlnu ze tří přeskočil :o) fakt pěkná loďka. Velmi rychle se vynořuje a neztrácí stabilitu v peřejích…i když jezdec dělá chyby. Jsem rád, že mi nakonec vyzvedl Wigo XT 260, velikost byla akorát. I přes soutěsku mě provezl parádně na to, že jsem dělal chyby :o)

Děkuji za informaci o možnosti si půjčit si EXO 300. Zkusím to využít. Domluvím se s Wigem, zda pojede Prahou přes tři jezy, tak bych si ho vzal. Aspoň bych ho pak testnul na Troji.

Roman

…tak už víte, v jaké lodi strávíte podzimní sezonu? Bližší informace o EXO XT 260 najdete v našem eshopu.

Zanechat komentář

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.