Co by to bylo za šéfa kajakářské firmy, který by netestoval na vlastní kůži kajaky, které dováží a fundovaně doporučuje druhým. A co by to bylo za šéfa firmy, který by o tom alespoň jednou za čas také nenapsal recenzi. Ve chvilce volna se Henry chopil počítačové klávesnice a podělil se s vámi o dojmy z kajaku EXO Six.

Přesedám z Remíku.  LL Remix 79. Remix je hodný kajáček, který je velice poslušný a proveze vším. Je to river runner. Jak vidno z mnoha videí, borci s tím skáčou a dělají psí kusy, kde se jim zlíbí. Pro mne to byl kajak velice hodný a předvídatelný, pohodlný, nízké těžiště, výborný na eskymování.

Po prvním usednutí do SIXe jsem ho na pár dlouhých dní odložil. Baňatá špička jak delfín, mírně nestabilní… Až na podruhé začínám objevovat jeho přednosti. Je rychlý, kolena jsou výše, což mírně zvyšuje nestabilitu, eskymuje se překvapivě dobře. Další jízdy už si začínám užívat a objevovat jeho hravost, protože jestli něco od svého kajaku očekáváte, že bude Fun.

Na sjíždění to může být trochu nuda, protože „delfíní nosál“ vás ze všeho vytáhne a žene vás kupředu jak šíp. Na kanále se občas „prásknu“ na „známých“ místech, ale eskymování může být jenom ku prospěchu. Sezení je sparťánštější, ale pokud přesedáte z Liquidu, lepší budete marně hledat.

Za mě je SIX rozhodně skvělá volba.

Henry

Několik slov ke kajaku EXO Six nám napsal i Kuba S.:

Ahoj, na ww3 je to asi trochu přezbrojení:) loď by chtěla asi na těžší. Myslím, že kdybych šel do exa zůstanu spíš u toho creeku. Každopádně jí to musíš hodně kazit, aby měla problém:)

 

Kajak EXO Six najdete v našem obchodě.
Kajak EXO Six také jako EXO SIX Nero.

Technické specifikace EXO Six:

Délka: 2620 mm
Šířka: 650mm
Hmotnost pádlera: 75-100kg
Vhodný na: až WW6

Zanechat komentář

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.