V tomto článku chci shrnout pár obecných zásad chování na bazénu aneb ptáte se co ano a co ne.

 

1. Galušku ne. Opravuji pravidlo, že na bazénu je zakázáno používat galušky. Zákaz se vztahuje ne všechny pádla s kovovou hranou. Galušky bez kovové hrany rozumějte ano. Ideální je plastové pádlo. Doporučuji TNP pádla. www.tnp.cz.
Kovová hrana může být velice nebezpečná v případném kontaktu s okrajem bazénu, o to víc na zdraví, když se vám tam někdo připlete.
2. Nastupujeme na vodě! To jest nikdo nenasedá na břehu. Nikdo opravdu na břehu nenasedá, není nutno rozvádět.
3. Pádlo není odšťuchovadlo ani strko-brko. Odrážení pádlem ode dna je přísně zakázáno, stejně tak odrážení se ode břehu. Trénujte pádlování, ovládejte loď pádlem ! Pokud nevyeskymujete, můžete se zvednout o loď kolegy, doplavat čubou ke břehu (s kajakem na zádech), vykrysit.
4. Lodě musí být důkladně vymyté, vaky při mytí vyndané. Jakékoli listí ap. většinou skončí ve filtraci. Právě! Důkazy tam někde leží. Velký bratr to vidí a pravidelné odběry prověřují vodu neustále.
5. Do vody chodíme pouze v plavkách a se šprickou, toleruji krátký neopren. Nemohu kontrolovat každého outfit. Kdo si pere a kdy naposledy. Pokud je vám zima, eskymujte. Pokud máte odřená záda, děláte to špatně. Pilujte techniku. 

6. Plavání v bazénu bez lodi je pouze na vlastní nebezpečí, ale nedoporučuji.

 

A proč tato pravidla?
Ano, jsme klienti na bazénu, ale nejsme jediní klienti. Ostatní klienti bazénu chtějí čistou vodu s minimem chlóru.

Všechna tyto pravidla od vás vyžaduji od začátku a budu je vyžadovat i nadále! Mnohokráte jsem slyšel, že všude jinde se může to a to a kdybych viděl co dělají u …. Může se stát, že si budou muset, tí druzí, hledat nový bazén a já se budu smát, ale může se stát, že si ho budeme hledat všichni. Chovejme se tak, jakoby to byl bazén každého z nás. Chci zůstat dobrým klientem na bazénu a ne pouze trpěným, protože platíme.

Všem děkuji, že tato pravidla dodržují.

A teď už pssst ! Eskymujeme.

eskymo_private.jpg