Firma Coleman nedávno představila svůj zbrusu nový turistický vařič Fyrestorm. Nejúčinnejší turistický plynový vařič na trhu exceluje díky patentované technologii hořáku a integrovanému závětří WindBlock™ ve větrných podmínkách. Schopen je dosáhnout varu i při rychlosti větru 6m/s.

Pro Svět Outdooru jej otestoval Jakub Havel, bývalý kanoista, běžec na lyžích, horolezec, závodník na MTB, ….a jak byl spokojen?

„Po praktickém vyzkoušení musím potvrdit, že FyreStorm je opravdu rychlý. Těžko posoudit, jakou měrou tomu přispívá nadprůměrný výkon nebo integrované závětří, ale jako celek jde skutečně o velmi výkonný vařič, jehož celkové rozměry jsou stále velmi kompaktní a hmotnost přiměřená.

Velkou výhodou integrovaného závětří je to, že nemusíme úzkostlivě hledat místo za větrem, aby se nám podařilo uvařit, ani není třeba na podpěry složitě nasazovat dodatečné závětří nebo instalovat kolem vařič závětří skládací. Do určité síly větru se o povětří prostě nemusíme starat. Pokud bych měl tento vařič zhodnotit několika málo slovy, tak by to byla jednoduchost použití a kvalitní a robustní zpracování.

Neprováděl jsem žádné přesné měření, ale troufám si tvrdit, že údajům výrobce o uvedení jednoho litru vody do varu za 2 minuty za bezvětří a za necelých šest minut při síle větru 3 m/s lze věřit. Přitom ani na plný výkon není vařič nijak extrémně hlučný. Regulace plamene je plynulá a okamžitá. Jako palivo doporučuje výrobce vlastní nejnovější kartuše C 300 Xtreme, ale FyreStorm by měl fungovat s většinou plynových kartuší se standardním závitem. Vzájemnou kompatibilitu je ale lepší vždy ověřit.“

Celou recenzi najdete na www.svetoutdooru.cz.

Turistický vařič Coleman Fyrestorm si objednejte v našem eshopu.
Objednejte vařič Coleman Fyrestorm do 30. června a dostanete od nás křesadlo zdarma jako dárek!

Zanechat komentář

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.